Drodzy Kandydaci,
od dnia 18 maja 2026 r. rozpoczyna się rejestracja wniosków w rekrutacji do klas I szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Wrocław oraz inne Organy Prowadzące.
Rejestracja wniosków do oddziałów sportowych, dwujęzycznych, wstępnych, międzynarodowych oraz oddziałów wymagających przeprowadzenia dodatkowych prób sprawności lub sprawdzianów uzdolnień kierunkowych trwa do dnia 29 maja 2026 r. do godz. 15:00.
Aby rozpocząć rejestrację wniosku, należy skorzystać z opcji „Zaloguj” dostępnej w prawym górnym rogu strony systemu.
W terminach określonych w harmonogramie należy:
-
zarejestrować wniosek oraz dołączyć wymagane załączniki w systemie elektronicznego naboru,
-
zeskanować i załączyć w systemie kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
-
podpisać wniosek podpisem zaufanym
(opcja pobrania wniosku będzie dostępna dopiero na etapie wprowadzania osiągnięć oraz wyników egzaminu ósmoklasisty),
lub
-
wydrukować i podpisać wniosek (rodzic/opiekun prawny), a następnie dostarczyć go wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi spełnianie zaznaczonych kryteriów do placówki pierwszego wyboru
(opcja pobrania wniosku będzie dostępna dopiero na etapie wprowadzania osiągnięć oraz wyników egzaminu ósmoklasisty), -
dostarczyć w odpowiednim terminie do placówki pierwszego wyboru świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Wzory wymaganych oświadczeń oraz instrukcja korzystania z systemu dostępne są w zakładce „Pliki do pobrania”.